دستگاه قطعه شویی دستگاه قطعه شور

دستگاه قطعه شور

دستگاه های قطعه شویی از کاربردی ترین دستگاه های صنعتی در صنعت قطعه شویی و کارگاههای تراشکاری، سوپاپ تراشی و میللنگ تراشی هستند که با استفاده از پودرهای دوگانه شور ویژه و یا سوپرویژه موتوواش در داخل مخزن دستگاه، کلیه قطعات دیزلی و بنزینی از جنس آهن، آلومینیوم، چدن، برنج و حتی پلاستیک را چربی زدایی می کنند. این دستگاه ها به کمک پاشش آب ولرم و پودر قطعه شویی در مخزن خود، آلاینده هایی مانند گریس، روغن، خاک و براده های فلزی حاصل از کف تراشی سرسیلندر و دیگر قطعات تراش خورده خودرویی را کاملا پاک و تمیز می کنند.

شستشوی قطعات فلزی که عمدتا قطعات خودرو می باشند، مانند گیربکس، سیلندر، سرسیلندر و میل لنگ که شستشوی نسبتا دشوار و پیچیده ای دارند، در گذشته با بنزین و یا گازوئیل و به صورت دستی انجام می گرفت. در این روش قطعه شویی آب بسیاری مصرف می شد و چربی زدایی به صورت کامل انجام نمی گرفت. اما امروزه قطعات سنگین و سبک به کمک ستگاه های قطعه شویی به راحتی چربی زدایی و تمیز می شوند.

دستگاه قطعه شور همچنین با نام های دیگری از جمله: دستگاه سیلندرشور، دستگاه موتورشور و دستگاه قطعه شور به بازار عرضه می گردد. این دستگاه دارای یک مخزن بزرگ آب ولرم و سبد گردان می باشد، که به کمک پودر قطعه شویی، کلیه بخش های قطعات را در مدت زمان کم و بدون دخالت دست شستشو می دهد.

تولیدکنندگان دستگاه قطعه شویی در ایران با به کارگیری دانش روز اقدام به تولید بهترین دستگاه موتورشویی از جنس آهن یا استیل در ابعاد و اندازه های استاندارد می کنند.

انواع دستگاه فطعه شور

دستگاه های قطعه شویی به 2 دسته دستگاه قطعه شویی سبک شور و دستگاه قطعه شویی سنگین شور تقسیم می شوند.

دستگاه های قطعه شویی سبک شور، شامل دستگاه هایی هستند که دارای ابعاد کوچک تر، برای شستشوی قطعات آلومینیومی و چدنی، ودستگاه های قطعه شویی سنگین دارای مخازن بزرگ تر به جهت شستشوی قطعات سنگین و بزرگ در صنعت به کار می روند.  به دلیل تفاوت ابعاد این قطعات، میزان آب مصرفی و پودر قطعه شویی در هر پارت شستشو، همچنین زمان شستشوی هر دستگاه با دستگاهی دیگر متفاوت می باشد. از این رو به دلیل وجود نازل های پاشش آب متفاوت و موتور شستشوی متفاوت در ساخت هر دستگاه، کیفیت شستشوی دستگاه از کارخانجات متفاوت با هم تفاوت دارد.

همچنین تکنولوژی جدیدی از دستگاه های قطعه شور به نام دستگاه قطعه شور التراسونیک راهی بازار شده که به ندرت در ایران و به کرات در خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای مخزن آبی ست که به کمک پودر قطعه شویی التراسونیک و تکنولوژی التراسونیک قطعات صنعتی را در مدت زمان کمتر و با قدرت بالایی شسشتشو می دهد.

روش شستشوی قطعات با دستگاه قطعه شویی:

تمامی دستگاه های موتورشور دارای یک مخزن یا حوضچه آب در قسمت زیرین دستگاه که به وسیله یک مشعل یا المنت دمادهی می شود که این دما حداقل باید بالای 75 درجه قرار گیرد.

در درون مخزن دستگاه قطعه شور با توجه به ظرفیت حجم آب دستگاه متورشور با تناسب 2 درصد از مواد موتورشور یا پودر دوگانه ویژه متوواش استفاده می شود.

به طور مقال: اگر حجم آب دستگاه قطعه شویی 200 لیتر باشد، می بایست به میزن 4 کیلوگرم از پودر قطعه شویی را ابتدا با آب ولرم رقیق کرده و سپس به آب داغ دستگاه (80 درجه سانتی گراد) اضافه نمائیم.

این چربی زدایی و موتورشویی در محبط قلیایی با PH محلول 1 درصد (12 الی 13) صورت می گیرد. پودر های قطعه شویی موتوواش در اصطلاح عمومی با این عوناوین به فروش می رسند.

آلومینیوم شور

مواد قطعه شویی

پودر قطعه شور

چربی گیر دوگانه

مواد موتور شور

پودر سیلندرشور

مواد چدن شور

قیمت دستگاه قطعه شویی

قیمت دستگاه های موتورشویی با توجه به جنس بدنه، سایز، میزان توان پمپ، نوع گیربکس و تعداد نازل های پاشش متغیر می باشد. بهترین دستگاه قطعه شویی دستگاهی ست که سبد گردان آن حتما با گیربکس کوپل باشد و زاویه پاششی از نازل ها، نقطه کوری نداشته باشد. همچنین پودر مصرفی جهت انجام قطعه شویی در دستگاه قطعه شور، در میزان بازدهی و کیفیت شستشوی دستگاه تاثیر به سزایی می گذارد.

به همین دلیل است که موتوواش با سابقه 15 ساله در تولید مواد شیمیایی و به کمک مهندسین شیمی با تجربه، با شناخت کلیه دستگاه های بازار قطعه شویی و ضعف و قوت دستگاه ها از هر برند، اقدام به تولید مواد قطعه شویی متناسب با قطعات به کار رفته در آن دستگاه خاص کرده، تا به بالا بردن قدرت قطعه شویی آن دستگاه کمک به سزایی کرده باشد.

همچنین دارا بودن مخزن چربی گیری از آپشن ها و مزیت های دستگاه های پیشرفته می باشد.

پودر قطعه شویی مناسب استفاده در دستگاه قطعه شویی

بهترین پودر قطعه شویی در دستگاه های موتورشور، مواد قطعه شویی سوپر ویژه موتوواش می باشد که با فرمولاسیون منحصر به فرد دارای خاصیت دوگانه شویی چدن و آلومینیوم به صورت همزمان بوده و فاقد هرگونه بوی نامطبوع در پروسه شستشو می باشد.

از مزیت این مواد قطعه شویی می توان به براقیت بالای آلومینیوم و چربی گیری عالی قطعات چدنی و آلومینیومی به صورت همزمان در مدت زمان کمتر از 20 دقیقه بود. مکانیزم دستگاه های قطعه شویی براساس پاشش پودر قطعه شویی توسط پمپ از طریق نازل ها می باشد.

پودر قطعه شویی موتوواش مواد قطعه شور چربیگیر سیلندر سیلندرشور

پودر قطعه شویی موتوواش:

 پودر قطعه شویی موتوواش، محصولی بی نظیر و حاصل تلاش پیاپی 13 ساله برند موتوواش، در زمینه تولید چربیگیر و مواد قطعه شور، جهت شستشوی آلوینیوم و چدن می باشد. پودر قطعه شویی موتوواش، قابلیت شستشوی انواع گیربکس، سیلندر، سرسیلندر و کلیه ماشین آلات سنگین را دارا می باشد.

 

انواع پودر قطعه شویی موتوواش:

  1. به صورت پودر قطعه شویی موتوواش (در بسته بندی10 کیلوگرم و 20 کیلوگرم با لفاف نایلون و کیسه های لمینیتی)
  2. به صورت مایع قطعه شور موتوواش

ویژگی های پودر قطعه شویی موتوواش:

از ویژگی های پودر قطعه شویی موتوواش می توان به بکارگیری موادی در فرآیند تولید این مواد چربیگیر اشاره کرد که عملیات قطعه شویی، شوره و سفیدک را به همراه نداشته باشد. همچنین عملیات قطعه شویی برای صنعتگرانی که در مناطق با سختی آب بالا زندگی می کنند، آسان تر شده و این عزیزان دیگر نیازی به استفاده از آب تصفیه شده نخواهند داشت.

مواد قطعه شویی و پودر قطعه شویی موتوواش به دلیل استفاده از اینهیبیتور در مراحل تولید از خاصیت ضد خوردگی برخوردار می باشد که از قطعات دستگاه قطعه شویی شما و قطعات مشتریان شما محافظت می کند.

مزایای استفاده از پودر قطعه شویی موتوواش:

  1. پودرهای قطعه شور موتوواش به راحتی در آب حل شده و در مسیر پاشش مزاحمتی جهت پمپ و نازل های دستگاه قطعه شور ایجاد نمی کنند.
  2. عدم خوردگی قطعات آلومینیومی و چدنی و غیراشتعال بودن مواد قطعه شویی موتوواش

( دوگانه شور، چدن شور، آلومینیوم شور و التراسونیک)

  1. دارای کف کنترل شده، به طوری که در هر نوع سیستم پاشش قابل استفاده می باشند.
  2. سطحی کاملا تمیز و عاری از هرگونه چربی، گریس، روغن های روان کننده و گرد و غبار و براده، پس از عملیات قطعه شویی و چربیگیری

دلیل استفاده از مواد ضد خوردگی در پودر قطعه شویی موتوواش:

پودرهای قطعه شویی دوگانه شور و مواد قطعه شویی التراسونیک از مواد اولیه قلیایی معدنی ساخته می شوند. اگر در پروسه تولید پودرهای قطعه شویی از مواد ضد خوردگی استفاده نشود، ممکن است در طول زمان به دلیل بخارات داخل دستگاه قطعه شویی به بلبرینگ ها و کاسه نمد و حتی بدنه و مخزن دستگاه قطعه شور آسیب های جدی وارد نماید و هزینه های گزافی را برای تراشکاران و میل لنگ تراش ها و کارگاه های قطعه شویی به جای بگذارد.

بالابردن کارایی پودر قطعه شویی موتوواش:

جهت بالا بردن راندمان شستشوی پودر قطعه شویی موتوواش در دستگاه قطعه شویی نیز می توان از مکمل های موتوواش که در بسته بندی های 600 گرمی عرضه می شود نیز استفاده کرد. این مکمل های شستشو که به رنگ سبز مایل به فسسفری می باشند، دارای خاصیت قلیایی بالایی هستند که به دوام پودر قطعه شویی و قدرت عملیات شستشو کمک بسیار زیادی می کنند.

از مکمل های پودر قطعه شویی به منظور بالا بردن سرعت قطعه شویی استفاده می شود. استفاده از این مواد، بیشتر در شرایطی صورت می گیرد که چند روز از شارژ اولیه مخزن دستگاه قطعه شور گذشته باشد.

مکمل های قطعه شور همچنین می توانند در زمانی که تعداد قطعات در دستگاه قطعه شویی زیاد است، قدرت قطعه شویی را افزایش و زمان قطعه شویی را کاهش دهند. این کاهش و افزایش، صرفه جویی چشمگیری را در هزینه های انرژی های مصرفی، مانند: مصرف گاز مشعل دستگاه قطعه شور و برق مصرفی این دستگاه، انجام دهند.

 

ترکیب پودر قطعه شویی موتوواش با پودر التراسونیک سبز موتوواش:

پودر قطعه شویی دوگانه شور ویژه موتوواش را می توان با 2 درصد حجمی، و پودر التراسونیک سبز موتوواش را با 5 درصد حجمی در دستگاه قطعه شویی ترکیب کرد.

به این ترتیب که ابتدا پودر قطعه شویی دوگانه شور ویژه را با آب ولرم رقیق کرده و سپس مواد التراسونیک سبز را با توجه به درصد های ذکر شده در بالا به پودر قطعه شویی اضافه می کنیم.

به طور مثال اگر حجم مخزن دستگاه قطعه شویی و سیلندر شویی ما 200 لیتر باشد. باید جهت شارژ اولیه دستگاه قطعه شویی، از 4 کیلوگرم مواد قطعه شویی دوگانه شور و 1 کیلوگرم از پودر التراسونیک طبق دستورالعمل بالا اضافه کنیم. که بهتر است ابتدا آب مخزن دستگاه قطعه شویی را به حداقل 60 الی 70 درجه برسانیم و سپس مواد قطعه شویی را طبق دستورالعمل فوق، به دستگاه اضافه کنیم.

از محاسن ترکیب این 2 پودر قطعه شویی (دوگانه شور ویژه و التراسونیک) می توان به براقیت فوق العاده بالای قطعات، از جمله سیلندر، سرسیلندر، گیربکس و پمپ های هیدرولیک در قطعات صنعتی اشاره کرد.

پودر قطعه شویی موتوواش مواد قطعه شور چربیگیر سیلندر سیلندرشورپودر التراسونیک سبز موتوواش

نکات مهم استفاده پودر چربیگیر موتوواش:

در هنگام استفاده از مواد قطعه شور توصیه می شود به علت خاصیت قلیایی این پودر از ماسک و دستکش استفاده نمود و در صورت تماس مواد با پوست می بایست بلافاصله با آب فراوان محل را شستشو داد.

مواد قطعه شویی بهتر است در جای خشک و در دمای محیط و بدون رطوبت نگهداری شود.

معمولا تولیدکنندگان دستگاه های قطعه شویی از دو نوع ورق آهن و ورق استیل در پروسه تولیدات دستگاه های قطعه شویی استفاده می کنند که معمولا دستگاه های استیل به دلیل مرغوبیت و آلیاژ فلز استیل و عدم جذب یون، در جایگاه بالاتری نسبت به دستگاه قطعه شویی با جنس آهن قرار دارند. البته ناگفته نباشد که همان طور شما صنعتگران می دانید، دستگاه های قطعه شور استیل قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های قطعه شویی آهنی مشابه خود دارند که البته این تفاوت قیمت در طول زمان، توجیح قابل توجهی را برای مصرف کنندگان، صنعتگران و تعمیرکاران گرامی، خواهد داشت.

پودر قطعه شویی با PH14، در دسته قلیایی قرار می گیرد که محلول 1% آن دارای PH بین 12 الی 13 می باشد.

روش تتراسیون مواد قطعه شور موتوواش:

ابتدا مقدار 10 سی سی از محلول مخزن قطعه شور را در ارلن می ریزیم.

سپس 2 الی 3 قطره معرف فنیل فتالین به محلول اضافه می کنیم تا رنگ محلول ارغوانی شود. سپس توسط اسید کلریدریک 1% نرمال محلول را تیتر می کنیم تا محلول بیرنگ شود. سپس میزان اسید مصرفی برای محلول 1% بین 5 الی 8 سی سی خواهد بود.

به ازای هر سی سی نقصان برای حجم 1000 ، مقدار 1100 از پودر قطعه شویی را به مخزن دستگاه قطعه شور اضافه می نماییم.

 

نحوه سفارش محصول قطعه شور:

پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم

تلفن های تماس جهت سوالات و ثبت سفارش:

02188279106 – 09123541239

پودر قطعه شویی پودر قطعه شور مواد قطعه شور چربیگیر

"<yoastmark

پودر قطعه شویی چیست؟

پودر قطعه شویی یا همان مواد قطعه شویی به محصولاتی اطلاق می شود که در شرایط ساختاری خاصی، باعث شکسته شدن پیوند چربی و کربن بلک و دوده، از سطح قطعات صنعتی و خودرویی می شود. پودر قطعه شویی یا مواد چربیگیر، به مواد آلومینیوم شور یا چدن شور معروف هستند که به کمک دستگاه های قطعه شویی، عوامل خارجی، روغن و گریس و گرد و غبار و … را از سطح سیلندر و سرسیلندر و قطعات آلومینیومی و چدنی شستشو می دهند.

طبق  استاندارد اعلامی انجمن ضد خوردگی، چربیگیری و جرمگیری قطعات صنعتی فلزی (آلومینیوم، چدن، آهن و …)، شستشوی این قطعات، باید در محیط های قلیایی صورت بگیرد. در مواد تشکیل دهنده پودرهای قطعه شویی، جهت جلوگیری از اکسید شدن مجدد و خوردگی های احتمالی در روند شستشوی قطعات صنعتی، باید حتما از اینهیبیتور و یا همان مواد ضد خوردگی استفاده شود.

انواع پودر قطعه شویی:

  1. به صورت پودر قطعه شویی (در بسته بندی10 کیلوگرم و 20 کیلوگرم با لفاف نایلون و کیسه های لمینیتی)
  2. به صورت مایع قطعه شور

دلیل استفاده پودر قطعه شویی:

دلیل استفاده از پودر قطعه شویی و چربیگیرها در صنعت، این است که به دلایل بسیار زیادی امکان تعویض قطعات در خودرو و قطعات صنعتی وجود ندارد. هزینه ی استفاده از پودر قطعه شویی و مواد قطعه شور در دستگاه های قطعه شویی به دفعات، بسیار ارزان تر از تعویض و نو کردن برخی قطعات آلومینیومی و چدنی، از جمله سیلندر، سرسیلندر، گیربکس و قطعات صنعتی دیگر می باشد.

به همین دلیل است که جهت تغییرات و عملیات تراشکاری و جرمگیری و لایه برداری چربی ها و زنگ زدگی ها از روی قطعات صنعتی و خودرویی، ملزم به استفاده از پودر قطعه شویی می باشیم.

یکی از مزیت های پودر قطعه شویی موتوواش همین سرعت بالای جرمگیری و بالا بردن میزان براقیت قطعات آلومینیومی است که بدون اندکی کف و بو، قطعات خودرویی و صنعتی را به نویی روز اول باز می گرداند، پس در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

نحوه استفاده پودر قطعه شویی:

پودر قطعه شویی در دمای 60 الی 70 درجه سانتی گراد در دستگاه های قطعه شویی قابل استفاده صنعتگران و تعمیرکاران محترم خودرو می باشد.

برای استفاده از پودرهای قطعه شویی در دستگاه قطعه شویی، بهتر است در ابتدا آب دستگاه قطعه شویی را، حداقل به دمای 60 درجه سانتی گراد رسانده و سپس به ازای هر صد لیتر آب در مخزن دستگاه قطعه شویی، 2.5 کیلوگرم از پودر و مواد قطعه شور را ابتدا درون ظرف پلاستیکی با آب ولرم مخلوط کرده و سپس به آب داغ درون مخزن دستگاه قطعه شویی اضافه نمائیم.

دلیل اصلی این نحوه ترکیب پودر قطعه شویی، به جهت جلوگیری از تشکیل کلوخه و سنگ ریزه های چسبنده به دیواره مخزن دستگاه قطعه شور می باشد.

بعضا دیده می شود که در زمان تخلیه آب کثیف از دستگاه قطعه شویی، شاهد کلوخه های سنگی ریز و درشتی در قسمت شیر تخلیه دستگاه قطعه شور باشید که همان پودرهای قطعه شویی هستند که بدون رقیق کردن مستقیم به مخزن دستگاه قطعه شور اضافه شده اند. این پودرهای قطعه شویی، بر اثر شوک حرارتی به کلوخه های ریز و درشت تبدیل می شوند.

این کلوخه ها بعضا ممکن است به دیواره ی مخزن دستگاه قطعه شور شما بچسبند و در طول زمان باعث پوسیدگی و تخریب دستگاه قطعه شویی و در نهایت سوراخ شدن مخزن دستگاه موتورشویی شما شوند. پس بهتر است با کمی صبوری و پیروی از دستورالعمل استفاده از هر نوع از پودر قطعه شویی، به طول عمر دستگاه سیلندرشور و دیرتر دشارژ شدن مواد قطعه شور کمک کنیم.

نحوه صحیح ترکیب پودر قطعه شویی، رابطه ای مستقیمی با ماندگاری مواد قطعه شور و مصرف کمتر این مواد در داخل دستگاه قطعه شور و افزایش طول عمر مخزن دستگاه قطعه شویی دارد.

 

عملکرد پودر قطعه شویی موتوواش و میزان رضایت صنعتگر عزیز:

https://www.aparat.com/v/z3sxW

3 نکته مهم، جهت صرفه جویی در مصرف پودر قطعه شویی:

3 عامل بسیار مهم و اساسی در طول عملیات قطعه شویی وجود دارد که به همکاران محترمی که از دستگاه های قطعه شویی استفاده می کنند توصیه می شود، به جهت بالا بردن راندمان بهتر دستگاه قطعه شویی، رعایت نمایند.

اولین عامل مهم در قطعه شویی میزان مصرف پودر قطعه شویی یا همان مواد قطعه شور می باشد که در ابتدای مقاله به آن اشاره شده که میزان شارژ مخزن دستگاه قطعه شور بین 2 الی 2.5 درصد حجمی، از مواد قطعه شور می باشد.

دومین پارامتر مهم و اساسی، توجه به میزان دمای آب دستگاه قطعه شور می باشد که بهتر است بین 60 الی 70 درجه سانتی گراد باشد.

توصیه می شود که دمای مخزن قطعه شور بالای 60 درجه باشد، زیرا مواد قطعه شور به دلیل پایه معدنی که دارند، در دمای 60 درجه اکتیو(فعال) شده و شروع به شکستن پیوند چربی می کنند. پس در دمای بالای 70 درجه می توانند به خوبی عمل کرده و شستشویی مطلوب و عالی رات به انجام برسانند. در فصل سرما به دلیل افت دما پس از بارگزاری دستگاه قطعه شویی معمولا مشکلاتی از دیر تمیز شدن قطعات، کف کردن مخزن قطعه شویی و از بین نرفتن چربی، در داخل شیارهای قطعات به وجود می آید. که این مشکلات به راحتی با کمی افزایش پودر قطعه شور به مخزن دستگاه قطعه شور از بین می رود.

سومین عامل مهم در عملیات قطعه شویی، زمان قطعه شویی می باشد که با بالا بردن یکی از دو عامل فوق می توانید این عامل را در عملیات قطعه شویی، کاهش دهید.

به طور مثال دستگاه قطعه شویی شما مخزنی 100 لیتری دارد.

2.5 کیلوگرم پودر قطعه شویی را در آب ولرم رقیق کرده و سپس به آب 70 درجه دستگاه اضافه کنید و در مدت زمان حدودا 30 دقیقه عملیات قطعه شویی را در دستگاه موتورشور خود استارت کنید.

اگر میزان مواد قطعه شویی را به 3% افزایش دهید و دمای آب مخزن دستگاه قطعه شویی را هم تا 80 درجه افزایش دهید. مدت زمان عملیات سیلندرشویی، تا 10 الی 15 دقیقه کاهش می یابد. البته باید توجه داشته باشیم که به دلیل پایه ی معدنی مواد قطعه شویی، نمی توانیم بیشتر از 3.5 درصد مخزن دستگاه قطعه شور را شارژ نماییم. زیرا عمل اشباع رخ می دهد و دستگاه معکوس عمل می کند و مواد قطعه شویی هیچ کمکی به عملیات شستشو تا زمان رقیق شدن آب دستگاه قطعه شور نمی کنند.

 

صفحه اینستاگرام موتوواش را دنبال کنید!

فلاکس لحیم کاری موتوواش:

فلاکس لحیم کاری موتوواش که در محیط کاملا اسیدی و بر پایه اسید کلریدریک تولید می شود به منظور پاکسازی سطوح رادیاتور های برنجی و مسی خودرو قبل از عملیات لحیم کاری می باشد که توسط فلاکس (روانساز ها) عاری از هرگونه اکسید و چربی می شود و امکان سیالیت و دوندگی لحیم را فراهم می سازد .

ترکیبات فلاکس لحیم کاری موتوواش:

فلاکس های لحیم کاری مایع موتوواش که معمولا بیشتر در صنعت رادیاتورسازی خودرو کاربرد دارند بر دو پایه ی کلرید و برمید در صنعت تولید می شوند که متاسفانه فلاکسهای پایه برمیدی با وسعت کمتری استفاده و به کار گرفته می شوند که همین دلیل باعث تولید بسیار کم این محصول شده است.

موارد مصرف فلاکس لحیم کاری موتوواش:

فلاکس لحیم کاری موتوواش که جهت لحیم کاری رادیاتورهای مسی و برنجی انواع خودروها کاربرد دارد فقط بر پایه کلرید تولید و در بسته بندی های مختلف اعم از گالن یک و نیم لیتری، بشکه 220 لیتری و.. به درخواست مشتریان گرامی عرضه می گردد.

از موارد استفاده محلول فلاکس موتوواش در جهت لحیم کاری، می توان به آماده سازی سطح فلزات قبل از عملیات لحیم کاری و اکسید زدایی محل اتصال فلزات از اسید خام را، نام برد.

ساختار رادیاتور های اتومبیل از جنس مس و برنج از لوله ها ، مخزن ، صفحات و پره های جداکننده که با اتصالات قلع و سرب در عملیات لحیم کاری به یکدیگر متصل می شوند را تشکیل می دهد.

توصیه های ایمنی هنگام استفاده از مایع فلاکس لحیم کاری موتوواش:

محلول فلاکس لحیم کاری یا همان جوهر پخته را معمولا به صورت خالص مورد استفاده می دهند و توصیه
می شود در هنگام کار با این محلول از دستکش و عینک ایمنی استفاده شود و در صورت تماس با چشم و یا پوست ، سریعا آن موضع با آب سرد شستشو داده شود.

 

ضرورت استفاده از محلول فلاکس لحیم کاری :

در عملیات لحیم کاری رادیاتورهای مسی و برنجی به دلیل وجود اکسید و چرب بودن سطح رادیاتور ، ضروری می باشد که برای آماده سازی سطح رادیاتور قبل از لحیم کاری حتما از محلول فلاکس لحیم کاری موتوواش جهت اتصالی قوی و تمیز و عاری از هرگونه چربی و دوده بر روی سطح استفاده شود که میزان مصرف این محلول لحیم کاری با توجه به سطح مقطع موجود متغیر می باشد ؛ که عموما به این صورت از فلاکس لحیم کاری موتوواش استفاده می شود که فرچه ای را آغشته به محلول لحیم کاری کرده و سپس بر روی سطح مورد نظر کشیده و شاهد شروع واکنش اکسید زدایی بر روی سطح رادیاتور خواهیم شد.

پودر آلومینیوم شورموتوواش (قیمت+مزایا+نحوه استفاده در دستگاه قطعه شویی):

پودر آلومینیوم شور موتوواش در دسته شوینده های صنعتی و پاک کننده ها و چربی گیرهای آلومینیومی قلیایی قرار دارد پودر آلومینیوم شور موتواش، دارای مواد مخصوص محافظت ونگهداری بلبرینگ دستگاه قطعه شور و کاسه نمد دستگاه قطعه شویی می باشد. ضمن اینکه این پودر قطعه شویی، فاقد هرگونه ترکیبات نمکی اعم از سود پرک می باشد که سلامت و کیفیت قطعات آلومینیومی را به شدت مورد تهدید قرار می دهد و برای محیط زیست یک خطر جدی محسوب می شود.

پودر آلومینیوم شور موتوواش، دارای کف کم کنترل شده می باشد که سهولت استفاده از این مواد را برای شما صنعتگران گرامی به ارمغان آورده است. ضمن اینکه این پودر آلومینیوم شور، در زمان ترکیب در دستگاه قطعه شور، کاملا بدون بو و بخار می باشد.

نکات مهم در هنگام شستشوی فلز آلومینیوم ( قطعه شویی):

بسیاری از صنعتگران جهت شستشوی قطعات صنعتی و خودرویی خود از دستگاه های قطعه شویی بهره می برند، که نیازمند استفاده از پودر قطعه شویی جهت شستشوی آلومینیوم، می باشند. همچنین به دلیل آلیاژی بودن فلز آلومینیوم، اگر در زمان چربی زدایی و جرم گیری آن، از سنتزهای مهندسی شده بهره گرفته نشود، ممکن است عواقب و خسارات بسیار زیادی برای تراشکاری ها، سوپاپ تراشی ها، میل لنگ تراشی ها و تعمیرگاه های اتومبیل داشته باشد که از این دستگاه ها بهره می برند.

پس اگر در عملیات قطعه شویی قطعات آلومینیومی، از قطعه شورهای مناسب استفاده نشود، ممکن است این قطعات، دچار خسارت های قابل توجهی شوند.

همچنین آلیاژ آلومینیوم به دلیل اچ شدن نیاز به پودر شستشوی قلیایی با فرمولاسیون ویژه ای دارد که در طول عملیات شستشوی قطعات و چربی گیری، قطعه آلومینیومی را، که ممکن است سیلندر خودرو، سرسیلندر، گیربکس و یا حتی پمپ های هیدرولیک باشد، دچار اکسید و خوردگی نکند.

ترکیبات پودر قطعه شویی آلومینیوم شور موتوواش:

پودر قطعه شویی موتوواش مخصوص شستشوی آلومینیوم، در بازه قلیایی قرار دارد و PH 1% این محلول شستشو، بین 13 الی 14 می باشد که در سیستم پاششی و اسپری به میزان 2% حجمی، قابل استفاده در دستگاه قطعه شویی می باشد.

این پودر سفید رنگ از ترکیبات معدنی و دارای اینهیبیتور (مواد محافظ ضد خوردگی)، در بسته بندی های 20 و 25 کیلویی تولید می شود و بنا به درخواست شما مشتریان گرامی در وزن های دلخواه شما نیز، ارائه می گردد.

نحوه استفاده از پودر قطعه شویی آلومینیوم شور موتوواش در فرآیند موتورشویی:

مواد قطعه شور موتوواش را در ابتدا به میزان 2% (هر 100 لیتر آب، 2 کیلوگرم) داخل آب ولرم 20 درجه رقیق نموده و سپس به آب داغ با دمای 70 درجه سانتی گراد در مخزن دستگاه قطعه شویی، اضافه می نماییم.

این عملیات در فرآیند قطعه شویی، باعث شکسته شدن پیوند بین رسوبات سنگین در داخل مخزن آب دستگاه قطعه شویی شده و پودرآلومینیوم شور موتوواش را سریع تر در داخل آب، در جریان مسیر قرار می دهد.

مزایای پودر قطعه شویی آلومینیوم شور موتوواش:

جهت بالا بردن راندمان شستشو در دستگاه قطعه شویی می توان از هوادهی در داخل مخزن دستگاه قطعه شور، بهره برد و بهتر است پس از هربار شستشوی سیلندر، سرسیلندر یا قطعات آلومینیومی دیگر، چربی ها و روغن های معلق در سطح دستگاه قطعه شویی را اگر سرریز و لجن گیر ندارد با استفاده از بعضی لوازم جمع آوری واز داخل مخزن دستگاه قطعه شور خارج نماییم.

استفاده از دستکش و موارد ایمنی جهت حفظ سلامت شما صنعتگران گرامی، در طول عملیات قطعه شویی توصیه و سفارش می گردد.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه سازوکار پودر آلومینیوم شورموتوواش مشاهده ویدیوی زیر خالی از لطف نیست:

https://www.aparat.com/v/H2AyQ

تاریخ انقضای مواد آلومینیوم شور موتوواش:

مواد آلومنییوم شور موتوواش به صورت پودری در کیسه های دولایه، لمینیت و نایلون به جهت بالابردن مدت زمان نگهداری تا 15 ماه بسته بندی و به شما عزیزان عرضه می شود.

قیمت مواد آلومینیوم شور موتوواش:

به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش روز افزون قیمت مواد اولیه شیمیایی و ترکیبات معدنی، موتوواش همچنان در تلاش برای پایین نگه داشتن قیمت های مواد اولیه پودرهای آلومینیوم شور تولید خود می باشد، اما به جهت تغییرات و عدم امکان بروزرسانی قیمت ها به صورت هفتگی، مفتخر به پاسخگویی تماس صنعتگران، و پاسخ به سوالات شما، هستیم.

تلفن های تماس موتوواش:

021-88279106

09123541239

پودر شوینده التراسونیک موتوواش(قیمت + نحوه استفاده):

پودر شوینده التراسونیک موتوواش به کمک دستگاه التراسونیک ، جهت شستشوی قطعات خودرویی و یا موتورشویی از قبیل: سیلندر ، سرسیلندر ، گیربکس  و قطعات صنعتی به صورت محلول و یا مایع و پودر، در حمام التراسونیک مورد استفاده قرار می گیرد.

پودر شوینده التراسونیک موتوواش ، در دو دسته شوینده های اسیدی التراسونیکو شوینده های قلیایی التراسونیک دسته بندی می شوند.

دسته دیگری از مواد قطعه شور التراسونیک هم در بازار موجود است ، که در حالت خنثی شروع به شستشوی قطعات در داخل دستگاه التراسونیک می کنند ، که معمولا به دلیل راندمان پایین و زمان بالای شستشوی قطعات زیاد مورد استقبال صنعتگران و تعمیرکاران اتومبیل قرار نگرفته است و جایگاه خود را در شوینده های صنعتی در بازار از دست داده است .

پودر شوینده اسیدی التراسونیک موتوواش :

پودر و مواد شوینده اسیدی التراسونیک  به دلیل دارا بودن بخارهای سمی و ایجاد خوردگی در قطعات آلومینیومی و بدنه مخزن دستگاه شستشوی التراسونیک  و اکسید شدن بعضی قطعات موتور خودرو ، که جنس آن آلومینیوم و چدن می باشد ، در زمره شوینده های مناسب قرار نمی گیرند . این شوینده های اسیدی اولتراسونیک  که معمولا از مواد شیمیایی از قبیل : آمونیاک ، اسید سولفوریک و دیگر پاک کننده های فلزات قوی رایج در ترکیبات آنها استفاده شده است در طولانی مدت می توانند اثرات مخرب برروی قطعه خودرویی مانند : سیلندر و سرسیلندر یا قطعات صنعتی دیگر یا حتی به دستگاه قطعه شور اولتراسونیک شما آسیب برساند و عملیات چربی زدایی را متوقف کند.

پودر شوینده قلیایی التراسونیک موتوواش :

دسته دیگر محلول ها و مایع های شوینده التراسونیک ، دسته قلیایی آنهاست که عموما این شوینده های التراسونیک  PH بالاتر از 7 و عددی بین 13 الی 14 را دارا می باشند که می توانند در این بازه ی قلیایی عملیات چربی زدایی و شستشو را بهترین حالت در این دستگاه به ثمر برسانند .

مزیت پودرسبز و مواد شوینده قلیایی التراسونیک موتوواش :

این دسته از مواد شوینده التراسونیک موتوواش معمولا به صورت مواد پودری جامد عرضه می شوند و به رنگ سبز روشن می باشند که این رنگ سبز به دلیل استفاده از ترکیبات قلیایی و مواد محافظ ضد خوردگی ( اینهیبیتور) در پودرهای شوینده قطعه موتوواش می باشد.

از مزایای آن می توان به تغییر رنگ پودر موتوواش در زمان محلول کردن و رقیق کردن آن نام برد ، چرا که پس از رقیق کردن در آب ولرم 30 درجه سانتی گراد به رنگ آبی تغییر رنگ می دهد و این تغییر رنگ ، به دلیل استفاده از معرف های شیمیایی است که بدون اندازه گیری و … نشانگر میزان شارژ مواد قطعه شور موتوواش ، در دستگاه التراسونیک می باشد.

پودر شستشوی التراسونیک  موتوواش در کیسه های 10 کیلویی کامپوزیتی قابل عرضه می باشد.

مقدار و نحوه مصرف مواد شوینده قلیایی التراسونیک موتوواش :

پودر های تمیز کننده التراسونیک ( یا به اصطلاح التراسونیک کلینر ) موتوواش ، در دمای بالای 30 درجه سانتی گراد در حمام التراسونیک فعال خواهند شد و با درصد شارژ 1 الی 2، ( به ازای هر صد لیتر آب 1 الی 2 کیلوگرم) از مواد انژکتورشور موتوواش مخصوص حمام التراسونیک  را به مخزن دستگاه التراسونیک  به صورت محلول شستشوی رقیق شده اضافه کرده و قطعات خودرویی و صنعتی اعم از سیلندر ، سرسیلندر ، گیربکس ، انژکتور ، دریچه گاز و کلیه قطعات آلومینیومی و فلزی دیگر را در داخل دستگاه التراسونیک ، با مواد تمیزکننده موتوواش ، در مدت زمانی کمتر از 20 دقیقه به حالت اول برگردانده وکلیه ذرات چربی ، گیربکس ، روغن ، دوده را از سطح قطعات صنعتی خود به راحتی از بین ببریم.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه سازوکار پودر قطعه شویی التراسونیک موتوواش مشاهده ویدیوی زیر خالی از لطف نیست:

https://www.aparat.com/v/W7dU3

حمام التراسونیک یا دستگاه التراسونیک ( التراسونیک کلینر)  چیست؟

در واقع دستگاه شستشوی التراسونیک ، یکی از جدیدترین و به روز ترین و حرفه ای ترین دستگاه های شوینده قطعات خودرو در ابعاد آزمایشگاهی و صنعتی است ، که به آن حمام التراسونیک یا التراسونیک کلینر هم گفته می شود که با شستشوی قطعات مختلف اعم از انژکتور ، سیلندر ، سرسیلندر ، گیربکس ، پمپ های هیدرولیک و دیگر قطعات صنعتی در اختیار صنعتگران و تعمیرکاران اتومبیل قرار می گیرد.

نحوه شستشوی قطعات صنعتی توسط دستگاه شوینده التراسونیک:

دستگاه شوینده و پاک کننده التراسونیک که در آزمایشگاه ها و در ابعاد کوچکتر به آن حمام التراسونیک هم گفته می شود ، مکانیزمی با استفاده از امواج فراصوت با فرکانس بالای غیرشنیداری را دارا می باشند که به کمک پودرهای شوینده التراسونیک ، اقدام به حذف سریع و کامل آلاینده ها و چربی ها و گیریس ها و روغن ها می کند .

دستگاه التراسونیک تشکیل شده از سه قسمت اصلی شامل منبع تغذیه ، ترانسدیوسر ( پیزو الکتریک ) و محفظه دستگاه که سیگنال ورودی باعث ارتعاش یک پیزوالکتریک شده و انتقال این نوسان از جداره محفظه التراسونیک را به مایع درون آن ، می تواند مولکولهای محلول شوینده را تحت تاثیر قرار داده و پدیده حفره سازی را به وجود آورد که این حفره سازی نتیجه آغاز فرایند شستشوی التراسونیک می باشد و با تغییر میزان در هر هرتز فرکانس ورودی منبع تغذیه پدیدار شده و عملیات چربی زدایی و شستشو و چربیگیری قطعات صنعتی را روی اجسام مختلف اعم از آلومینیوم ، چدن ، آهن ، مس ، برنج ، قلع و دیگر فلزات رخ دهد و مورد شستشو قرار دهد.

اصول کلی شستشوی قطعات به روش التراسونیک:

اصول کلی این روش موتورشویی ، مبتنی بر غوطه ور سازی قطعات صنعتی و خودرویی در درون محلول مایع شوینده در محفظه دستگاه التراسونیک  می باشد که با استفاده از ضربه های ناشی ار حفره سازی و ایجاد موج ، باعث شستشوی حفره های درون قطعات صنعتی خودرو می شود .

در مکانیزم و عملکرد دستگاه های التراسونیک  از پدیده کاویتاسیون می توان به عنوان مهم ترین پدیده در التراسونیک یاد کرد که که با از درون ترکیدن حباب ها در مخزن حمام محلول التراسونیک ، پس از عملیات حفره سازی باعث تغییرات ساختاری در این مواد می شود .

این پدیده در دستگاه های شستشو ی التراسونیک  از چند طریق ایجاد می شوند که در درجه اول در اثر فشار بالا در نازل و یا در دستگاه التراسونیک  در سیستم منبع تغذیه ورودی به اصطکاک امواج و کاویتاسیون تبدیل می شود . این اختلاف فشار و افزایش شتاب امواج در دستگاه التراسونیک  باعث ایجاد حباب های خلا در هنگام انتشار امواج در مایع درون مخزن التراسونیک می شود.

قیمت پودر و مواد شوینده التراسونیک موتوواش:

به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش روز افزون قیمت مواد اولیه شیمیایی و ترکیبات قلیایی ، موتوواش همچنان در تلاش برای پایین نگه داشتن قیمت های مواد اولیه پودرهای شوینده التراسونیک می باشد ، اما به جهت تغییرات و عدم امکان بروزرسانی قیمت ها به صورت هفتگی ، مفتخر به پاسخگویی تماس صنعتگران ، و پاسخ به سوالات شما بزرگواران هستیم.

تلفن های تماس موتوواش:

021-88279106

09123541239

پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش:

پودر قطعه شور دوگانه ویژه شامل آلومینیوم شور و چدن شور موتوواش جهت شستشوی انواع قطعات شامل: سیلندر، سرسیلندر ، موتور ، گیربکس و شستشوی دیگر قطعات المینیومی و چدنی می باشد.

پودر جرم گیر و چربی گیر موتوواش ، با مواد ضدخوردگی موتورشویی جهت شستشوی آلومینیوم و چدن و محافظت از دستگاه قطعه شور در کلیه تراشکاری ها و میل لنگ تراشی ها، سوپاپ تراشی ها و تعمیرگاه های خودرو  قابل استفاده در دستگاه قطعه شور و سیلندرشور می باشد.

ترکیبات پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش:

پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش، از ترکیبات قلیایی به صورت پودر و مایع تولید می شود که در ترکیبات آن،  از مواد محافظ بلبرینگ و کاسه نمد دستگاه قطعه شور استفاده شده است.

مواد و پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش در چه صنایعی کاربرد دارند؟

از پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش می توان برای شستشوی موتور یا موتورشویی، در صنایع خودرو سازی، شامل: کلیه نمایندگی های خودرو، به طور مثال: ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو و کلیه خودروهای خارجی و کلیه تعمیرگاه های دارای دستگاه قطعه شور جهت شستشوی گیربکس و شستشوی سیلندر و شستشوی سرسیلندر و موتورشویی و حتی جهت شستشوی پمپ های هیدرولیک و جعبه فرمان انواع خودرو ها استفاده نمود.

ضمنا کلیه تراشکاری ها، سوپاپ تراشی ها، میل لنگ تراشی ها، کارگاه های تعمیرات سیلندر و سرسیلندر خودرو های سبک، نیمه سنگین و سنگین و کلیه ماشین آلات راه سازی و لوکوموتیو سازی می توانند از پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش جهت دستگاه های قطعه شویی خود استفاده نمایند.

ساز و کار پودر قطعه شور دوگانه ویژه ( آلومینیوم و چدن ) موتوواش:

پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش که به طور همزمان قابلیت شستشوی آلومینیوم و چدن را دارا می باشد از طریق حل شدن داخل آب مخزن دستگاه قطعه شویی به وسیله پمپ های انتقال سیالات توسط نازل های تعبیه شده در داخل دستگاه قطعه شور، زیر، بغل و بالای سبد گردان سیلندر و موتور و قطعات صنعتی قرار گرفته است، با فشار بالا برروی قطعات آلومینیومی و چدنی، پاشش و اسپری می شود. این پودر دوگانه ویژه، پس از برخورد با قطعات کار خود را اغاز می کند و موجب شکسته شدن پیوند چربی ها، روغن ها، گریس ها و گل های روغنی که سالیان سال در معرض حرارت بالای موتور خودرو بوده و به شدت سفت و محکم شده اند، می شود.

پس از انجام عملیات شستشو، قطعات آلومینیومی و چدنی شما که همان سیلندرها و سرسیلندرها و قطعات صنعتی خودرو می باشند، عاری از هرگونه چربی، گریس و روغن گشته و دارای سطحی کاملا تمیز و براق شده و تمامی مسیرهای عبور آب و روغن موتور، کاملا باز و اماده برای عملیات بعدی خواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه سازوکار پودر قطعه شویی دوگانه شور ویژه موتوواش مشاهده ویدیوی زیر خالی از لطف نیست:

https://www.aparat.com/v/Yybqx

مزایای پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش:

این مواد محلول در آب، در دمای 65 تا 75 شروع به شستشوی چربی از روی قطعات صنعتی و سیلندر و گیربکس کرده و قابلیت شستشوی همزمان الومنیوم و چدن و دارای مواد براق کننده آلومینیوم و چدن هستند.

کف کم و کاملا کنترل شده در طول عملیات چربیگیری و شستشو و رعایت موارد محیط زیستی ( استفاده نکردن از سود پرک ) در طول تولید پودر قطعه شویی موتوواش از دیگر مزایای این پودر شوینده بوده که سهولت استفاده و کاربرد آسان را برای صنعتگران و تراشکاران و تعمیرکاران خودرو فراهم نموده است.

لازم به ذکر است مواد قطعه شور موتوواش، قابلیت از بین بردن چربی ها و روغن ها و گریس های قدیمی سفت شده را از روی سیلندر و سرسیلندر و کلیه قطعات آلومینیومی و چدن را دارا هستند.

مواد قطعه شور موتوواش با فرمولاسیون جدید، با توجه به شرایط تولید، کاملا مهندسی سازی شده و دارای کف کاملا کنترل شده در دستگاه قطعه شور هستند و در حین شستشو، به قطعات آلومینیومی و چدنی آسیبی وارد نمی کنند.

از مزایای پودر قطعه شویی دوگانه شور ویژه موتوواش می توان به خاصیت ضد خوردگی ( اینهیبیتور ) آن اشاره کرد که باعث محافظت از مخزن آب دستگاه قطعه شور و تشکیل نشدن کلوخه و سنگریزه داخل مخزن دستگاه می شود که این عمل طول عمر دیواره مخزن دستگاه قطعه شور را افزایش می دهد و از سوراخ شدن و پوسیدگی آن تا سالهای متمادی جلوگیری می کند.

مواد دوگانه شور ویژه موتوواش، در سالهای گذشته توانسته جهت سرعت بخشیدن به عملیات شستشوی قطعات صنعتی خودرو که بیشتر شامل سرسیلندر و سیلندر و گیربکس و شستشوی قطعات آلومینیومی و چدنی به صورت همزمان بوده در خدمت صنعتگران، سوپاپ تراشی ها، میل لنگ تراشی ها، تراش کاری ها و کلیه قطعه شویی های صنعتی قرار بگیرد.

تاریخ انقضای مواد قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش:

مواد دوگانه شور ویژه موتوواش در بسته بندی های مختلف، اعم از کیسه های 20 کیلویی و 25 کیلویی و به درخواست مشتریان و صنعت گران در بسته بندی با وزن های درخواستی قابل ارائه می باشد.

در بسته بندی مواد قطعه شور موتوواش، از کیسه هایی با دولایه لمینیت و نایلون استفاده شده که باتوجه به شرایط انبارداری ( دور از نور مستقیم و رطوبت بالا) و اقتصادی، امکان نگهداری آن را تا 15 ماه افزایش و مقدور کرده است.

مقدار مصرف پودر موتورشویی موتوواش در دستگاه قطعه شور:

به ازای هر 100 لیتر آب 2 کیلوگرم از مواد قطعه شور دوگانه ویژه را به مخزن دستگاه قطعه شور می توان اضافه کرد.

نحوه استفاده پودرهای سیلندرشور موتوواش:

پودر سیلندر شور موتوواش را درون یک ظرف با حجم دلخواه با آب ولرم با دمای 20 درجه سانتی گراد رقیق کرده و سپس به آب داغ مخزن با دمای 70 درجه سانتی گراد دستگاه قطعه شویی اضافه کرده و شروع به شستشوی قطعات آلومینیومی، آهنی، چدنی، فولادی، برنجی و مسی کنید.

به طور مثال اگر حجم مخزن دستگاه سیلندرشور شما 1000 لیتر باشد، باید جهت شارژ اولیه دستگاه قطعه شور، 20 کیلوگرم از پودر دوگانه شور ویژه موتوواش را طبق دستورالعمل بالا به مخزن دستگاه شستشوی قطعات، اضافه کنید و شروع به شستشوی سیلندر، سرسیلندر، گیربکس و یا سایر قطعات خودرو نمایید.

استفاده از دستکش و رعایت کلیه موارد ایمنی در تمامی شرایط کاری جهت حفظ سلامت شما صنعتگران گرامی توصیه می گردد.

قیمت پودر قطعه شور دوگانه ویژه موتوواش:

به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش روز افزون قیمت مواد اولیه شیمیایی و ترکیبات معدنی، موتوواش همچنان در تلاش برای پایین نگه داشتن قیمت های مواد اولیه پودر قطعه شور دوگانه ویژه تولید خود می باشد، اما به جهت تغییرات و عدم امکان بروزرسانی قیمت ها به صورت هفتگی، مفتخر به پاسخگویی تماس صنعتگران، و پاسخ به سوالات شما، هستیم.

تلفن های تماس:

09123541239

02188279106